Inauguracja roku szkolnego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

29 sierpnia 2019

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Szanowni Państwo!

 

  • W związku z inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020 przypominamy, że Oddział Promocji Zdrowia prowadzi nabór do programów edukacyjnych znajdujących się w naszej ofercie programowej (patrz: zakładka PROGRAMY).

  • Rok szkolny 2019/2020 to również czas kontynuacji działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki dopalaczy (spotkania, wykłady w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych).Jeśli interesuje Cię zorganizowanie spotkania edukacyjnego z pracownikiem Inspekcji Sanitarnej napisz pismo z prośbą o przeprowadzenie takiego spotkania i wyślij na adres: sekretariat@pssewawa.pl. Więcej informacji o dopalaczach w zakładce:  AKCJE/ NOWE NARKOTYKI-DOPALACZE).

Czytaj więcej o: Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Przejdź do - Warsztaty "Talerz Zdrowia'
6 września 2018

Warsztaty "Talerz Zdrowia'

Oddział Promocji Zdrowia organizuje warsztaty dla dzieci  pn.„Talerz zdrowia” – na temat prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży. Zajęcia edukacyjne prowadzone są metodą aktywizującą. Uczestnicy spotkania układają talerz zdrowia, okragła mata podzielony jest na 6 części, z czego każda oznacza daną grupę produktów spożywczych, odpowiednio: warzywa, owoce, produkty zbożowe, mleko i produkty mleczne, produkty  białkowe, tłuszcze oraz woda. Omawiana jest także szkodliwość cukru i soli w diecie. Talerz został skonstruowany tak, aby dzieci łatwo mogły odczytać, ile dana grupa powinna zajmować miejsca na talerzu w czasie posiłku lub jaką część ma stanowić w bilansie żywieniowym każdego dnia. Specjaliści zdrowego żywienia  wyjaśniają dzieciom jakie produkty powinny się znaleźć w codziennej racji pokarmowej oraz w jakich proporcjach oraz dlaczego w aktualnej piramidzie zdrowego żywienia i aktywności fizycznej u podstawy znajduje się aktywność ruchowa.

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci  w wieku przedszkolnym  i uczniowie ze szkół podstawowych, rodzice, środowisko szkolne. Placówki zainteresowane  organizacją zajęć na terenie placówki proszone są o kontakt z Aleksandrą Sawińską  pod numerem telefonu 22 311 80 08 lub drogą elektroniczną oswiatazdrowotna@pssewawa.pl.

Czytaj więcej o: Warsztaty "Talerz Zdrowia'